0
6 In Beauty

Sommarens sminktips

Sommarsmink

Den här produkten är jag sugen på att testa i sommar. Inte bara lockar den stilrena förpackningen och de glassaktiga färgerna (jag gillar den röda.. :) utan även resultatet;

"En krämig all-roundfärg tillverkad av naturliga vaxer. Den fina texturen i de naturliga vaxerna låter huden andas och vara elastisk vilket gör din make-up hållbar och du undviker den torra, spruckna looken. Applicera direkt med fingrarna, svamp eller pensel på läppar, kinder eller ögon. Alla färger i The Color-serien går utmärkt att blanda med varandra för att skapa rätt färger för din hudton."

You Might Also Like

6 Comments

  • Reply
    Amanda
    17/06/2007 at 7:22 pm

    Fina färger! Jag gillar också den stilrena förpackningen, sånt är ett plus! =)

  • Reply
    delinda
    17/06/2007 at 6:57 pm

    det ska provas =)

  • Reply
    Linda
    17/06/2007 at 6:46 pm

    Det kanske är något att prova.. :)

  • Reply
    Karin
    17/06/2007 at 6:35 pm

    pluggar på högskolan jag.. men läser en liten sommarkurs nu första delen av sommaren.. men mest uppgifter att göra hemma på datorn.. tycker det känns som jag har lov hela tiden:p hehe

  • Reply
    Julia
    17/06/2007 at 6:06 pm

    Åh, det ser riktigt lockande ut! Och så är det jättesmart att man kan ha den på på läpparna, ögonen och kinderna. Jag gillar flexibla saker! :)

  • Reply
    sanna
    17/06/2007 at 6:05 pm

    låter bra!

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.