
Broderade blusar är väl lite av mitt senaste obsession… Den från Tory Burch är helt fantastisk men den från H&M är jag faktiskt lite osäker på om den kommer från barnavdelningen eller dam.. Snygg på båda helt enkelt! ;) Hade på mig en vit broderad blus med röda blommor första dagen i gymnasiet och folk kommer fortfarande ihåg den - sånt är kul.. Jag kommer iofs ihåg vad de hade på sig också (men låt oss kalla det en hobbyskada).. :P Nu ska jag till engelskan!
Share/Save Posted in: Trendbok

lolitas.se is an online magazine/blog focused on the inspiring, be it design, fashion or food.









Så fint med bruderade blusar!
Riktigt fin blus, eller båda två så klart. hoppas den från H&m är för grown-ups :)
Haha, hobbyskada. Vad kan man kalla mitt då? Så där är jag JÄMT. Jga kan gå förbi någon på stan och utropa förtjust till mitt shoppingsällskap: “OOOOH, sååååg du vilka snygga skor hon hade??!!”. Svaret är alltid: “Vadå? Veem?”.
Söta!Såg ju nästan likadana ut:O
Man kanske skulle ta och använda sina broderikunskaper (hosthost) och sy lite på en blus ;) De ovan var väldigt somriga, gillar nästan den från h&m mer.
Skulle jag kunna få koden till den söta blusen från hm? :)
sött med broderier nu till sommaren ;)
Spana in Sienns topp med brodyr upptill på min blogg,vsst ä den söt!?
Har du sett att mexikanska vintage broderade tunikor det vimlar av på ebay. De är himla fina de också. Påminner lite om den första där.
Broderad blus är alltid fräscht!
broderade blusar är ju urtjusigt! jag har precis köpt en indiskaklänning med brodyr, älskar den! :)
söta…
Finns den från H&M i sortimentet nu eller? Är lite på jakt efter lagom broderat :)
fantastiskt söta till sommaren ;)
Jag läser allas bloggar jag går in på, och ibland kommerenterar jag även de som står där utöver min signatur, man kommerterar ju som ett bevis att man varit där och tagit del inte sant?? kram
Kolla in den broderade blusen som Sienna har i mi blogg, söt tycker jag.
jag älskar också broderade blusar.
Jag fick faktiskt en sån där här om dagen, fast den är 20 år gammal men minst lika snygg! =)
Älskar Tory Burch grejer! Så mycket snyggt!:)
Mvh Sophie♥
http://www.sophisticatedsophie.se
Nya FilmRecensioner av mig idag på TheGuide.
Vi ses i vimlet.