0
16 In Inspiration

It’s just Model stuff…

It's just Model stuff...

Nu är det dags att smita backstage igen, backstage är ju det perfekta stället att kolla in för den som behöver lite inspiration eftersom att modellerna får reda på trenderna först och får så mycket gratis… Idag handlar det om deras prylar.. :)

Narciso Rodriquez, backstage: Palm Pilot – är jättestort i USA.. Sex and the city-tjejerna knappar med dem, modellerna, kändisarna.. Så vad är en Palm Pilot egentligen? Det finns förstås olika varianter men den här är en så kallad smart phone som kombinerar telefonen med email, internet, foton, sånger, kontakter och kalender. Att kunna surfa lite på internet med mobilen skulle ju inte skada, så när ska Palm Pilot slå igenom i Sverige? :)

Moschino, backstage: Glamour – i väntandes tider behöver man en Ipod och bra läsning helt enkelt. Tänk bara på när man reser.. Jag och mamma brukar ha med oss minst hela förra månadens och denna månadens tidningsnummer… :P

Diane von Furstenberg, backstage: Ögonfransböjaren – glöm mascaran med böjande effekt, eller den läskiga uppvärmda böjaren som bränner ögonlocket. Det bästa och mest effektiva sättet att öppna upp ögat är med den hederliga gamla ögonfransböjaren..

You Might Also Like

16 Comments

  • Reply
    Frida
    11/02/2007 at 9:20 pm

    Skulle inte du kunna ge tips på hur man gör så otroligt snygga kollage?

  • Reply
    julia
    11/02/2007 at 7:56 pm

    Din blogg är super!

  • Reply
    Angel
    11/02/2007 at 6:28 pm

    Oh snyggt

  • Reply
    Vicky
    11/02/2007 at 3:56 pm

    En plam pilot skulle sitta riktigt fint för mig, eftersom jag hela tiden glömmer saker. Jag tar nämligen alltid sönder mina kalendrar efter typ 1 vecka.

  • Reply
    Lisa
    11/02/2007 at 3:28 pm

    Jag är riktigt dålig på det där med ögonfransböjare, slutar alltid med att jag nyper mig själv eller nåt!

  • Reply
    Sanna
    11/02/2007 at 3:21 pm

    Älskar backstage bilder :)

  • Reply
    Angi
    11/02/2007 at 1:15 pm

    Jag älskar när du visar backstage bilder! Skulle du inte kunna göra en Model Wardrobe som du brukade göra förut? :)

  • Reply
    Linda
    11/02/2007 at 12:48 pm

    Jag har en Palm Lifedrive, som en minidator där man kan surfa trådlöst, kolla på film, spara foton, läsa e-böcker, lyssnat på musik, fixa med word, excel, powerpoint, kalender etc. Himla fiffig pryl tycker jag;-) Dock rätt dyr… Min har dock ingen telefon i sig, men å andra sidan mkt mer minne än den varianten.

  • Reply
    sorbonne
    11/02/2007 at 12:18 pm

    hej lolita!
    nu är jag tillbaka! hoppas du fortfarande tycker om min blogg!

  • Reply
    Martina
    11/02/2007 at 11:18 am

    Älskar backstagebilder:)

  • Reply
    Tessie
    11/02/2007 at 10:59 am

    Jag har en HTC Tytn som funkar ungefär som en palmpilot men är mycket snyggare!
    Fint kollage :)

  • Reply
    Jenny
    11/02/2007 at 10:32 am

    Glamour är min favorittidning, :)

  • Reply
    Anna
    11/02/2007 at 10:27 am

    Jag blev också väldigt sugen på en Palm Pilot !

  • Reply
    Isabella
    11/02/2007 at 10:24 am

    En palm pilot blir man genast sugen på! Roligt kollage.

  • Reply
    Alexandra
    11/02/2007 at 10:04 am

    Jag skulle inte tacka nej till en Palm Pilot.

  • Reply
    Danni
    11/02/2007 at 9:54 am

    Palmpiloten lät riktigt fiffig men den lär ju få svår konkurrens av Apples iPhone som kommer i höst…
    Kul kategori btw ;)

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.